Wybieramy najlepszy detergent do prania?

Podobnie, jak inne produkty chemiczne, detergenty do prania są promowane poprzez ukierunkowane kampanie reklamowe, których celem jest budowanie lojalności klientów wobec konkretnej marki. Działy marketingu producentów detergentów mają jeden główny cel - przekonać Cię, że ich detergent jest lepszy, niż ten, który znajduje się obok niego na półce. Oczywiście, sceptycy twierdzą, że wszystkie detergenty do prania robią to samo i działają podobnie, więc równie dobrze można kupić najtańsze i w ten sposób zaoszczędzić.

Okazuje się, że w codziennym użytkowaniu nazwa marki nie jest tak ważna, jak formuła. Różne formuły są zaprojektowane tak, aby detergent spełniał różne zadania, a ich niewłaściwe używanie może dawać niezadowalające wyniki. Jednak to, który producent stworzył konkretną formułę tak naprawdę nie ma znaczenia. Dopiero w przypadku prania mocno poplamionego, nazwa marki ma większe znaczenie, niż można sobie wyobrazić.

Delikatne detergenty
Detergenty do prania wykorzystują różne środki chemiczne do czyszczenia ubrań, a każdy z nich może teoretycznie wywołać reakcję alergiczną lub nadwrażliwość. Najczęstszym wyzwalaczem tego rodzaju reakcji jest dodawany zapach. Jeśli jesteś wrażliwy na jakiekolwiek powszechnie stosowane dodatki do detergentów, wybierz środek hipoalergiczny i bezpieczny dla skóry wrażliwej. Wiele marek posiada taki detergenty w swojej ofercie. Zwykle posiadają one na etykiecie oznaczenie „free”. Ponadto niektóre osoby z tendencją do reakcji alergicznych preferują detergenty „naturalne”, chociaż możliwe jest również uczulenie lub wrażliwość na naturalne składniki.

Detergenty o wysokiej wydajności
Jeśli masz pralkę o wysokiej wydajności, potrzebujesz detergentu do prania o wysokiej wydajności, dostępnego w wielu różnych markach. Powodem jest to, że urządzenia wysokowydajne nie zużywają wystarczającej ilości wody, aby całkowicie wypłukać mydliny wytwarzane przez tradycyjne środki do prania. Wysokowydajne detergenty do prania są przeznaczone do czyszczenia odzieży przy wykorzystaniu minimalnej ilości mydlin. Detergenty o wysokiej wydajności mogą być również stosowane w standardowej pralce, ale należy uważać, aby nie przesadzić z ich ilością. Nie używaj więcej, niż 1/4 szklanki detergentu o wysokiej wydajności na jeden ładunek.

Detergenty do prania w zimnej wodzie
Pranie zimną wodą jest konieczne w przypadku bardzo jasnych lub ciemnych kolorów, a także niektórych rodzajów plam np. z krwi. Ponadto wiele osób preferuje codzienne pranie w zimnej wodzie ze względu na spore oszczędności energii. Niestety, tradycyjne proszki czy płyny do prania nie rozpuszczają się dobrze w zimnej wodzie. Dlatego warto skorzystać ze środków przeznaczonych specjalnie do tego celu.

Podobne artykuły

Jak otworzyć i urządzić pralnię chemiczną?.


Jak osiągnąć sukces w branży pralniczej? Eksperci podpowiadają.


Nowoczesna pralnia – jak ją zaprojektować i urządzić?.


Nowoczesna pralnia – jakie usługi powinny się w niej znaleźć?.