Pranie wodne – jak przebiega proces w nowoczesnej pralni?

W branży pralniczej w ostatnich latach wiele się zmieniło. Pojawiły się nowoczesne technologie oraz środki piorące nowej generacji, dzięki czemu pranie może przebiegać szybciej i skuteczniej, a przy tym jest bezpieczniejsze zarówno dla samej odzieży, jak i dla środowiska naturalnego, bo ekologia to dziś jeden z najsilniejszych trendów w tej branży. Eksperci marki Sovrana, która jest liderem na rynku profesjonalnych usług pralniczych rekomendują najnowocześniejsze rozwiązania przekładające się na wysoką rentowność biznesu. Jak powinno wyglądać pranie wodne w nowoczesnej pralni? Oto podpowiedzi od specjalistów z firmy Sovrana.

Nowoczesne urządzenia to podstawa. Pralnico – wirówki powinny przede wszystkim posiadać odpowiednią moc, jednak bardzo ważnym elementem są programatory, które powinny oferować duży zakres doboru poszczególnych parametrów. Zwykle mamy opcję skorzystania z programów automatycznych, gdzie parametry skonfigurowane są do prania odzieży określonego rodzaju, ale też możemy wybrać ustawienia manualne. Dzięki dobremu programatorowi możemy [perfekcyjne dobrać rodzaj prania i ilość detergentów do naszych potrzeb.

Szybkość działania to ważne kryterium doboru urządzeń do profesjonalnej pralni. Przekłada się to na liczbę sztuk garderoby, które mogą zostać uprane jednego dnia, czyli na maksymalny pułap zarobków danego punktu usługowego. Przeciętnie cykl prania trwa od czterdziestu do dziewięćdziesięciu minut, dobrze, jeśli mamy do wyboru też szybkie pranie mało zabrudzonej odzieży.

Suszenie to kolejny ważny element całego procesu prania – zwykle wirówka w sposób mechaniczny pozbawia około połowy wilgoci, następnie garderoba jest suszona oraz prasowana. Świetnie sprawdzają się stoły i manekiny do prasowania. Warto pamiętać, że to inwestycja, która przekłada się na sprawność przebiegu całego procesu, dlatego warto zainwestować w jak najlepszy sprzęt – eksperci marki Sovrana pomogą wybrać urządzenia idealne do danego punktu usługowego.

Ważnym elementem jest też sprawnie działający system numeracji przyjmowanych zamówień oraz ich kompletowania w celu oddania klientowi. Sovrana rekomenduje wysokiej jakości szatnie automatyczne, które oferują możliwość zautomatyzowanego wyszukiwania, kompletowania i transportowania upranej odzieży, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas i sprawnie obsłużyć klienta, a pracownik nie musi nawet odchodzić od lady – wystarczy, że wprowadzi numer zamówienia do systemu. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni system ten może znacząco poprawić wydajność pralni. Co ważne, można go dostosować do istniejących warunków lokalowych, więc jest przeznaczony nie tylko do dużych pralni – sprawdzi się też w tych niewielkich.


 

Podobne artykuły

Środki chemiczne do prania wodnego – czego używać w pralni?.


Pranie wodne – jak przebiega proces w nowoczesnej pralni?.