Zielone pranie - czyli co nieco o praniu ekologicznym

Detergenty nie są niczym dobrym dla środowiska, ale ich używanie jest codziennością. Niestety, środków chemicznych i detergentów używamy każdego dnia – w kuchni, do sprzątania, w ogrodzie, przy samochodzie, a nawet przy praniu. Pralnie chemiczne także używają takich środków. Jednak z wzrastającą modą na ekologiczne rozwiązania poszukuje się nowych opcji i metod, mogących skutecznie zastąpić toksyczne dla środowiska substancje na mniej lub całkowicie nieszkodliwe. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą firmy, jak GreenEarth Cleaning, wierzące w możliwość ekologicznych rozwiązań w kwestii środków piorących.

Green Earth – ekologiczna opcja
GreenEath Cleaning to firma z misją, gdzie w centrum zainteresowania stoi dobro człowieka i środowiska. Misję firmy stanowi zapewnienie skutecznego czyszczenia nowoczesnymi środkami i metodami, które jednocześnie będą bezpieczne i przyjazne planecie i użytkownikom.
GreenEarth to innowacyjny system, wykorzystujący rozpuszczalnik silikonowe zamiast tradycyjnych na bazie ropy naftowej w celu zapewnienia ochrony i czystości tkanin. GreenEarth stanowi ekologiczną alternatywę dla tetrachloroetylenu, używanego dotychczas w procesie pralniczym. Dzięki temu jest bezpieczniejszy i łagodniejszy dla użytkowników, środowiska oraz samych tkanin, poddawanych zabiegom czyszczenia i pielęgnacji. Środek może być używany do każdego rodzaju tkanin, bez zmartwień o ich kondycję – system, opierający się na specjalnym połączeniu silikonu, detergentu i programów maszynowych chroni materiały przed uszkodzeniami i zapewnia im odpowiednie czyszczenie.

Eko-korzyści
System GreenEarth jest korzystniejszy dla środowiska, gdyż opiera się na substancjach nieszkodliwych dla otoczenia, w pełni rozkładalnych i lekkich. Dodatkowo, ekologiczne rozwiązanie okazuje się być niedrogie, przynajmniej nie droższe od tradycyjnego. Maszyny, korzystające z systemu z roztworem silikonowym są w podobnych cenach do urządzeń tradycyjnych do prania chemicznego. Nowoczesne maszyny do prania ekologicznego mają możliwość odpowiedniego skonfigurowania w celu zapewnienia mniejszego zużycia energii i wody.

Ekologiczne pranie to świeże podejście do tematu systemu pralniczego. Innowacyjne rozwiązania, uwzględniające nowoczesne i przyjazne środowisku środki chemiczne oraz energooszczędne maszyny zdają się stanowić krok ku lepszej przyszłości na drodze do ekologicznego prania. Możliwe, że któregoś dnia wszystkie pralnie chemiczne w trosce o dobro planety zrezygnują z toksycznych substancji na rzecz łagodniejszych i w pełni degradowalnych środków pralniczych.

Podobne artykuły

Pralnia samoobsługowa – innowacyjny pomysł na biznes.


Speed Queen – innowacyjny model biznesowy.


Kilka zalet prania na sucho.


Wszystko, co musicie wiedzieć o pielęgnacji garniturów.