Sovrana – lider branży pralniczej

Firma Sovrana stanowi jedną z popularniejszych w branży pralniczej. Sovrana oferuje szeroki wybór usług zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Bogatą ofertę można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej firmy, gdzie uzyskamy także dodatkowe informacje, dzięki możliwości kontaktu z obsługą klienta.

Historia firmy
Firma Sovrana powstała w 1998 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie, rozwijając się sukcesywnie. Początkowo nazwa firmy brzmiała Eko-Express i obejmowała trzy placówki pralni chemicznych. Jednak rok później przeszła do działania, pozyskując pierwszych dostawców sprzętu spośród liderów włoskich marek – Sovrana – Realstar i Metalprogetti. W kolejnym roku zawiązała współpracę z producentami środków chemicznych i akcesoriów pralniczych z Włoch, jak Biar, Chimica Sud czy Surfchmica. W 2001 roku Sovrana otworzyła własne laboratorium do renowacji odzieży skórzanej, korzystając z dostarczanej technologii Biar. Rok później firma wyszła na nową płaszczyznę działania z powodzeniem – rozpoczęła działalność jako dostawca szatni automatycznych dla uczelni wyższych i instytucji publicznych. Dodatkowo zaczęła funkcjonować jako przedstawiciel firmy Primus, sprzedając urządzenia do pralni wodnych. W 2003 r. przeszła na jeszcze wyższy poziom działalności, rozpoczynając cykl szkoleń branżowych z zakresu technik prania wodnego oraz metod czyszczenia chemicznego i obsługi urządzeń z tym związanych.
Kolejne lata (2004-2007) to okres wprowadzania nowych usług, jak techniki dywanowe i innowacyjny system Wet Cleaning. W 2010 firma zaliczyła kolejny duży sukces, jakim niewątpliwie było uzyskanie wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce niemieckiej firmy, będącej wiodącym producentem urządzeń przemysłowych dla pralni szpitalnych i hotelowych oraz liderem w leasingu odzieży roboczej, Kannegiesser GmbH. Trzy lata później Sovrana nawiązała współpracę z firmą TREVIL – dostarczającej profesjonalnych manekinów prasowalniczych. W tym roku firma została po raz pierwszy nagrodzona wyróżnieniem w rankingu Diamenty miesięcznika Forbes.
W kolejnych latach firma poszerzała swoje możliwości i nawiązywała nowe współprace z takimi liderami, jak Green Earth czy Safechem. Rok temu otworzyła pierwszą pralnie samoobsługową Speed Queen w Polsce.

Oferta
Firma ma bogaty wybór proponowanych usług. Wśród nich znajdziemy usługi czyszczenia różnego rodzaju (m.in. pranie wodne, WET Cleaning czy techniki dywanowe), sprzedaż i serwis urządzeń, szkolenia branżowe oraz instalacje nowoczesnych transporterów obrotowych.
Firma Sovrana od niewielkie stała się liderem na polskim rynku w branży pralniczej oraz dystrybucji specjalistycznych maszyn dla pralni.

Podobne artykuły

Pralnie samoobsługowe: nowy trend wkracza do Polski.


Nowoczesne sposoby przechowywania ubrań w pralniach.


Sovrana – lider branży pralniczej.


Rodzaje usług pralniczych.