Green Earth – marka z misją

Jeszcze do niedawna klienci i pralnie chemiczne nie mieli wyboru w kwestii środków do prania. Wcale nie chodzi tutaj o rodzaje, producentów, a o samą podstawową formułę – wszystkie detergenty do prania chemicznego opierały się na ropie naftowej. Jednak niektóre firmy, jak Green Earth postanowiły zatroszczyć się o środowisko i zrewolucjonizować branżę pralniczą z pomocą nowoczesnych i w pełni ekologicznych środków.

Historia GreenEarth
Firma powstała w 1998 roku jako GreenEarth Cleaning z połączenia trzech pralni, które rozpoczęły rewolucję w świecie usług pralniczych. Pierwsze eksperymenty czyszczenia odzieży nowoczesnymi środkami chemicznymi były wykonywane w tym samym roku na zapleczu laboratorium naukowego. Od tamtej pory firma znacznie się rozwinęła i obecnie posiada 6 tysięcy oddziałów w aż 35 krajach, oferując swój ekologiczny produkt do prania.

Misja GreenEarth
Misją firmy jest przyjaźniejsze zdrowiu człowieka i środowisku czyszczenie. Starania podejmowane są poprzez szerzenie informacji na temat możliwości łagodniejszego i równie skutecznego prania z zastosowaniem nowoczesnych środków pralniczych. Firma stara się poszerzać grono świadomych możliwości klientów, którzy decydują się na odstawienie tradycyjnych detergentów i wybranie środków GreenEarth. Celem firmy jest zapewnienie możliwie najlepszej pielęgnacji odzieży i tkanin przy, jak najniższym wpływie na środowisko. GreenEarth gwarantuje ekologiczne podejście do tematu prania chemicznego.

Proces
F
irma skupia się na produkcji nieszkodliwych dla środowiska i bezpiecznych dla użytkowników środków do czyszczenia chemicznego. GreenEarth wierzy, że profesjonalne środki bez użycia substancji petrochemicznych mogą być równie skuteczne i gwarantować jeszcze lepszą jakość, dbając przy tym o kondycję środowiska. Środki chemiczne GreenEarth zamieniają bazowe składniki oparte na ropie naftowej na silikonowe, w pełni rozpuszczalne. W ten sposób substancje toksyczne są eliminowane. Dodatkowo, firma poszukuje alternatyw dla prania tradycyjnego w celu zredukowania zużycia wody i energii, wykorzystywanych przy praniu przemysłowym.

Partnerzy
Firma posiada wiele oddziałów, w dużej mierze opierając się na współpracy z licencjonowanymi partnerami, którzy rozumieją istotę i ważność misji GreenEarth. Zarówno partnerzy, jak i sama firma wierzą, że możliwe jest zapewnienie najlepszej pielęgnacji tkanin przy jednoczesnej ochronie środowiska. Firma szanuje swoich partnerów, wśród których należy wymienić czołowe firmy jak Fortune 500 i 100, zapewniając im niezbędne narzędzia i wsparcie w działalności. Jednocześnie otrzymując pomoc od partnerów strategicznych, dzięki którym rozwój firmy jest możliwy.

Podobne artykuły

Pralnie samoobsługowe: nowy trend wkracza do Polski.


Nowoczesne sposoby przechowywania ubrań w pralniach.


Sovrana – lider branży pralniczej.


Rodzaje usług pralniczych.