Czyszczenie dywanów – usługa, która przeniesie Twoją pralnię na nowy poziom

Jeśli decydujesz się na prowadzenie biznesu w branży pralniczej wiesz z pewnością, że sytuacja na rynku nie jest łatwa. Coraz lepsze pralki automatyczne, dostępność suszarek czy stacji parowych pozwalających na szybkie i łatwe prasowanie sprawia, że popyt na usługi pralnicze jest mniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. W tej sytuacji sukces na rynku odnoszą te firmy, które zakresem swoich usług trafiają w potrzeby współczesnego klienta. Jak wynika z badań prowadzonych przez firmę Sovrana, która jest liderem na tym rynku, klienci szczególnie cenią sobie szeroką ofertę oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ważne, by pralnia oferowała to, czego nie mogą sami zrobić w domu. Dlatego warto w swojej pralni postawić na nowoczesne techniki dywanowe rekomendowane przez markę Sovrana.

Dlaczego warto postawić na techniki dywanowe?
Skuteczne pranie czyszczenie dywanów oraz tapicerki jest bardzo trudne do wykonania w domu. Oczywiście odkurzacze są coraz lepsze, ale skuteczność ich czyszczenia jest nieporównywalna do tej, jaką oferuje profesjonalny sprzęt. Także detergenty używane w pralniach mają zupełnie inną moc działania. Dlatego mamy gwarancję, że nie zabraknie klientów zainteresowanych tego typu usługami pralniczymi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dywany wracają do łask. Po latach, gdy lansowano gołe podłogi, dywany znów są modne, co stanowi dobrą prognozę dla tego segmentu usług pralniczych.
Oczywiście aby wprowadzić to do swojej oferty należy dysponować odpowiednim pomieszczeniem oraz zainwestować w profesjonalny sprzęt do odkurzania i prania dywanów. Warto skonsultować się przy tym z ekspertami Sovrana, którzy doradzą na co warto postawić w konkretnym przypadku.

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie dywanów?
Niezależnie od tego, jakie techniki dywanowe wybierzemy, profesjonalne czyszczenie dywanu składa się z czterech etapów. Pierwszy to odkurzanie, czyli usuwanie zabrudzeń, które są nierozpuszczalne. Czasami niezbędne jest też użycie urządzeń do podnoszenia i rozplątywania runa. Profesjonalne odkurzacze penetrują dywan głęboko i czyszczą go bardzo starannie. Kolejny etap to użycie detergentów, które rozpuszczają różnego typu plamy i zabrudzenia i doprowadzają je do postaci, w której łatwo można je usunąć. Trzeci etap to usuwanie tych zabrudzeń. Ostatnim etapem jest już suszenie dywanu. Dodatkowo można go pokryć środkami konserwującymi, jeśli klient wyrazi takie życzenie.

Aby wykonywać takie usługi potrzebujemy więc profesjonalnego sprzętu oraz zestawu odpowiednich detergentów. Ważne też, by przeszkolić personel w zakresie ich prawidłowego stosowania.


 

Podobne artykuły

Profesjonalne czyszczenie dywanów. Dlaczego warto?.


Na co zwrócić uwagę wybierając usługi profesjonalnego czyszczenia dywanów?.


Czyszczenie dywanów – usługa, która przeniesie Twoją pralnię na nowy poziom.


Profesjonalne techniki dywanowe w Twojej pralni.