Nowoczesne sposoby przechowywania ubrań w pralniach

Oddajemy swoje ubrania do pralni, ale czy zastanawiamy się nad ich późniejszym losem? Co się dzieje z naszymi ubraniami przez dni lub nawet tygodnie? W pralniach przyjmowane są setki, a nawet tysiące różnych zleceń – to bardzo dużo ubrań w jednym, zazwyczaj niewielkim miejscu, więc aż ciężko uwierzyć w ich odpowiednie przechowywanie. Jednak nowoczesne pralnie mają także nowoczesne rozwiązania na przechowywanie naszych ubrań.

Pokrowce i wieszaki
Podstawową ochroną są pokrowce – foliowe, nylonowe lub materiałowe. Ubrania zazwyczaj umieszcza się w takim pokrowcu na wieszaku i bezpiecznie zawiesza nad ziemią, by nikt na niego nie nadepnął przez przypadek. Pokrowce najczęściej są wodoodporne, więc stanowią doskonałą ochronę przed zabrudzeniami i plamami. Dzięki wykonaniu z odpowiednio przystosowanego do swojej funkcji materiału chronią także przed uszkodzeniami mechanicznymi w pewnym stopniu.

Transportery obrotowe
Transportery tego typu znajdują zastosowanie nie tylko w pralniach, ale także w obiektach użyteczności publicznej – szkoły, kina, uczelnie i temu podobne przybytki. Transportery obrotowe mogą mieć różne układy (kształt litery U, L czy I), a także być wielopoziomowe. Łatwo, zatem dostosować odpowiednie wymiary transporterów do powierzchni lokalu, by maksymalnie wykorzystać miejsce. Transportery tego typu można spotkać w szatniach, gdyż zapewniają dużą pojemność garderoby w małym obszarze. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru systemu zarządzania – automatycznego z elektronicznym systemem wyszukiwania garderoby lub manualnego.

System Portabiti
Porbtabiti to nowoczesny produkt firmy Metalprogetti, która specjalizuje się w dostarczaniu transporterów dużym ośrodkom i firmom. Portabiti jest łatwą w zamontowaniu i utrzymaniu konstrukcją z systemem inteligentnego podajnika, sterowanego z pomocą oprogramowania komputerowego lub manualnie. Dzięki temu system jest w stanie w rekordowo krótkim czasie lokalizować obiekty i je transportować. Wśród dostępnych opcji system posiada możliwość jednoczesnego wyszukiwania kilku pozycji odzieży, które na zasadzie kolejkowania szereguje i transportuje jedna po drugiej. Działanie Porbtabiti opiera się na systemie kalkulacyjnym, więc ścieżka transportu zawsze wyliczana jest na optymalnie najkrótszą. Z pomocą inteligentnego systemu obsługa pralni nie musi odchodzić od klienta w celu przyjęcia czy oddania zamówienia, a klienci nie muszą długo czekać.
Nowoczesne usprawnienia zakładów pralniczych są łączone sukcesywnie z tradycyjnymi, dzięki czemu proces przyjmowania, wydawania i operowania zamówieniami przebiega sprawnie i bezpiecznie zarówno dla powierzanej odzieży i pracowników.

Podobne artykuły

Pralnie samoobsługowe: nowy trend wkracza do Polski.


Nowoczesne sposoby przechowywania ubrań w pralniach.


Sovrana – lider branży pralniczej.


Rodzaje usług pralniczych.