Plusy pralni publicznych

Obecnie pralnie publiczne są bardzo popularne – zarówno samoobsługowe, jak i chemiczne. Zjawisko łatwiej zauważalne jest w krajach takich, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, ale i w naszym kraju widać tendencje wzrastającej popularności takich przybytków. Możemy napotkać coraz szerszy wybór różnych pralni w większej ilości miejsc. Nic dziwnego, bowiem pralnie publiczne mają wiele plusów, które grają na ich korzyść.

Trudne plamy
Zdarza się, że na ubraniach pojawiają się plamy i zabrudzenia, które nie chcą po prostu zejść. Czasem mamy ubrania z materiałów, które nie nadają się do czyszczenia w tradycyjnej pralce i potrzebują dodatkowe pielęgnacji – w takich przypadkach pralnie chemiczne sprawdzają się najlepiej. Oddajemy odzież do pralni i po kilku dniach odbieramy, nie zadając sobie trudu, czystą i gotową do ponownego użytku.

Lepsza pomoc
W pralniach chemicznych często możemy otrzymać dodatkową pomoc – odpowiednie środki do pielęgnacji czy pokrowce do kupienia na miejscu lub zasięgnąć informacji. Okazuje się to przydatne, szczególnie, gdy borykamy się z problemem z odzieżą delikatną lub skórzaną.

Całodobowość
Wiele pralni publicznych, samoobsługowych jest otwartych przez całą dobę. Niezależenie od godziny ludzie mogą przyjść i skorzystać z dostępnych pralek, suszarek i innych sprzętów. Zazwyczaj na miejscu jest osoba dyżurna i monitoring w celu zabezpieczenia lokalu i sprzętu. Maszyny są automatyczne i wymagają wrzucenia drobnych do uruchomienia lub uiszczenia opłaty dla osoby dyżurnej w lokalu.

Niskie koszty
Koszty prania w pralniach samoobsługowych są stosunkowo niskie, szczególnie przy niezbyt częstych praniach. Oczywiście, gdy będziemy robić pranie codziennie to koszty wzrosną. Jednak w porównaniu do prania w domu to pralnie publiczne wypadają lepiej finansowo – za zużycie prądu i wody w przypadku pralki w domu należy zapłacić rachunki, które mogą okazać się dość wysokie. W pralni płacimy tylko za usługę, a nie za media poszczególnie

Przestrzeń
Pralnie publiczne mają kolejny plus, szczególnie dla osób z mieszkaniem o małym metrażu – dodatkową przestrzeń w domu. Brak pralki i suszarki automatycznej to spora ilość miejsca w mieszkaniu, co w przypadku małych mieszkań jest bardzo cenne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę standardowe suszarki, takie rozkładane do rozwieszania na nich prania to zajmują one sporo miejsca i muszą odstać odpowiednio długo, by pranie porządnie wyschło. W przypadku prania w pralniach nie ma takiego problemu, a my możemy cieszyć się dodatkową przestrzenią w mieszkaniu i spożytkować ją w inny sposób.

Podobne artykuły

Niszowe usługi – przepis na sukces w branży pralniczej.


Jak urządzić pralnię chemiczną?.


Jak wybrać najlepszą pralnię chemiczną?.


Dlaczego warto wybrać czyszczenie chemiczne?.