Wet Cleaning – technologia, na jaką warto postawić w pralni

Wet Cleaning to technologia rekomendowana przez markę Sovrana, która od lat jest liderem na rynku nowoczesnych usług pralniczych i dostarcza najnowszych rozwiązań technologicznych w tym biznesie. Czym jest wet cleaning i dlaczego warto wprowadzić tę technologię do swojej pralni?

Alternatywa dla czyszczenia chemicznego
Wet Cleaning to system, który jest nowoczesną alternatywą dla klasycznego czyszczenia chemicznego. Dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwala prac w kąpieli wodnej to, co wcześniej można było czyścić wyłącznie na sucho, a więc wyroby ze skóry, wełny, jedwabiu, koronki, cekiny czy garderobę zdobioną haftem z koralików i inne delikatne oraz wymagające materiały. Jak to możliwe, że teraz woda jest dla nich nieszkodliwa?

System wet cleaning opiera się na bardzo nowoczesnych pralnico – wirówkach, które wyposażone są w wysokiej klasy programator umożliwiający precyzyjne dobranie programu do pranych wyrobów a także bardzo dokładne dozowanie detergentów, dzięki czemu pranie jest jednocześnie skuteczne i delikatne. Można przy tym korzystać z gotowych programów dedykowanych na przykład do skóry licowej lub każdy parametr określić samodzielnie – oczywiście wymaga to wcześniejszego przeszkolenia personelu. Nie bez znaczenia są też bardzo delikatne i nowoczesne detergenty stosowane w tym systemie czyszczenia.

Dlaczego warto wybrać wet cleaning zamiast czyszczenia chemicznego?
Przede wszystkim wet cleaning jest metodą nowocześniejszą i bardziej przyjazną dla środowiska, bo używa się tu łagodnych detergentów czyszczących zamiast chemicznych rozpuszczalników, które emituj trujące opary i są tak zwanym odpadem niebezpiecznym, obciążającym dla środowiska. Poza tym wet cleaning jest systemem bardzo łagodnym dla odzieży, a więc mamy gwarancję, że w procesie czyszczenia nawet najbardziej wymagające i delikatne materiały nie zostaną uszkodzone.

System wet cleaning daje też bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację odzieży i wyrobów ze skóry licowej. Uwaga: nie nadaje się do prania zamszu! W kąpieli wodnej wyroby ze skóry są doskonale i dogłębnie czyszczone, bez problemu można usunąć nawet stare i mocne plamy, w tym tak uporczywe, jak z atramentu czy krwi. Co więcej, w systemie wet cleaning poza detergentami czyszczącymi można też użyć środków zmiękczających skórę, nabłyszczających i uszlachetniających. W wodzie bardzo dobrze rozprowadzają się też barwniki, dlatego to znakomita technologia do farbowania odzieży skórzanej – w zależności od koloru i stężenia barwnika możemy pogłębić kolor skóry lub całkowicie go zmienić.
 

Podobne artykuły

Wet cleaning czy czyszczenie chemiczne: dwa systemy dla pielęgnacji skór naturalnych.


Wet Cleaning System – najnowocześniejsze technologie w Twojej pralni.


Wet Cleaning – technologia, na jaką warto postawić w pralni.


Wet cleaning – nowoczesna alternatywa dla czyszczenia chemicznego.