Wet Cleaning System – najnowocześniejsze technologie w Twojej pralni

Prowadzenie pralni to dziś trudny biznes. Dzięki powszechnemu dostępowi do wysokiej klasy pralek automatycznych, które oferują możliwość prania na takim poziomie, jak jeszcze dwie dekady temu można było uzyskać tylko na profesjonalnym sprzęcie, maleje zainteresowanie usługami pralniczymi. Na rynku znakomicie radzą sobie jednak te punkty, które stawiają na szeroki pakiet usług oraz nowoczesne technologie. Jedną z tych, w które warto zainwestować jest rekomendowany przez firmę Sovrana system wet cleaning.

Czym jest system wet cleaning?
Wet Cleaning System jest nowoczesną i ekologiczną alternatywą dla czyszczenia chemicznego. Warto podkreślić, że czyszczenie chemiczne jest dziś jedną z podstawowych usług świadczonych przez pralnie. Czyszczeniu chemicznemu poddawane są wyroby z surowców, które nie mogą być prane w wodzie – a więc jedwabie, skóry, wełna, czy na przykład bogato zdobione suknie z koronkami i cekinami. Dotychczas tego typu ubrania można było czyścić tylko na sucho. Teraz system wet cleaning pozwala na pranie ich w kąpieli wodnej. Jednak dzięki specjalnym rozwiązaniom pranie w wodzie jest dla tych wyrobów całkowicie bezpieczne.

Dlaczego wet cleaning jest lepszym rozwiązaniem niż czyszczenie chemiczne?
Klasyczne czyszczenie chemiczne wiąże się z używaniem silnie działających rozpuszczalników i innych środków chemicznych. Są one trujące – a więc szkodliwe zarówno dla środowiska jak i dla pracowników pralni, jeśli urządzenia nie są wystarczająco nowoczesne, by rozwiązać problem szkodliwych oparów. Poza tym silnie działająca chemia może niekiedy uszkodzić delikatne tkaniny W przypadku Wet Cleaning System nie ma tego ryzyka.

A co ze skutecznością czyszczenia? Wet cleaning znakomicie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi plamami, w niczym nie ustępując czyszczeniu na sucho przy użyciu rozpuszczalników. Co więcej, plamy z krwi czy wina usuwa nawet skuteczniej niż klasyczne czyszczenie chemiczne.

Możliwości systemu wet cleaning od Sovrana
System ten umożliwia skuteczne pranie i odplamianie wyrobów ze skóry licowej, wełny, kaszmiru, jedwabiu, a także koronek i innych delikatnych tkanin. Najwięcej opcji oferuje jednak w czyszczeniu i pielęgnacji wyrobów ze skóry. W systemie wet cleaning można je nie tylko oczyścić, ale też dzięki dodaniu do wody różnych środków uszlachetnić i zmiękczyć skórę, a także poddać ją konserwacji. System wet cleaning pozwala też na farbowanie odzieży skórzanej – barwniki dodane do kąpieli wodnej mogą odświeżyć i pogłębić kolor lub całkowicie go zmienić. System wet cleaning jest prosty w obsłudze, a przy tym bardzo bezpieczny dla środowiska. To najnowocześniejsza z obecnie dostępnych technologii dedykowanych profesjonalnym pralniom. 

Podobne artykuły

Wet cleaning czy czyszczenie chemiczne: dwa systemy dla pielęgnacji skór naturalnych.


Wet Cleaning System – najnowocześniejsze technologie w Twojej pralni.


Wet Cleaning – technologia, na jaką warto postawić w pralni.


Wet cleaning – nowoczesna alternatywa dla czyszczenia chemicznego.