Wet cleaning – nowoczesna alternatywa dla czyszczenia chemicznego

Czyszczenie chemiczne to jedna z najpopularniejszych usług w pralniach. Nic dziwnego – rzeczy, które mogą być prane w wodzie możemy uprać samodzielnie dzięki coraz lepszym i nowocześniejszym pralkom automatycznym. Jednak jedwabie, wełny czy skóra mają rekomendowane czyszczenie na sucho, dlatego często odnosimy je do pralni.

Nowością w profesjonalnych pralniach jest jednak technologia, która zastępuje czyszczenie chemiczne. Na czym polega i dlaczego warto z niej skorzystać? Prezentujemy opinie uzyskane od ekspertów marki Sovrana będącej liderem na polskim rynku profesjonalnych usług pralniczych. O technologii wet cleaning widzą bardzo dużo i zdecydowanie rekomendują wszystkim klientom korzystanie z niej, a właścicielom pralni – wprowadzenie tej usługi do swojej oferty.

Na czym polega technologia wet cleaning?
Jest to nowoczesna forma prania wodnego, która dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń oraz precyzyjnie dobranych detergentów może być alternatywą lub uzupełnieniem klasycznego czyszczenia chemicznego i nadaje się do prania nawet najdelikatniejszych tkanin i materiałów, które wcześniej musiały być czyszczone na sucho. Jak to możliwe?
Wet cleaning SOVRANA to przede wszystkim wyjątkowo nowoczesne pralnico – wirówki oraz pompy samo dozujące. Sekret tkwi w bardzo zaawansowanym programatorze, który pozwala precyzyjnie dozować detergenty, a także dobrać wszystkie parametry prania i czyszczenia tak, by były one perfekcyjnie dopasowane do wymagań danej tkaniny. Poza dużą liczbą gotowych programów pracownicy mogą też zaprojektować własny, jeśli jest taka potrzeba – oczywiście wymaga to wcześniejszego przeszkolenia personelu pralni.

Jakie są zalety technologii wet cleaning?
Przede wszystkim jest to metoda bardziej ekologiczna niż tradycyjne czyszczenie na sucho. Jest ona bezpieczniejsza zarówno dla środowiska jak i dla pracowników pralni, bo nie wiąże się z emitowaniem trujących oparów. Co ważne, pranie w tej technologii jest też wyjątkowo delikatne dla czyszczonych rzeczy. Skutecznie usuwane są plamy bez niszczenia delikatnej struktury materiału.

Technologia ta szczególnie rekomendowana jest do czyszczenia, odświeżania i renowacji wyrobów ze skóry naturalnej licowej. Można ja nie tylko czyścić, ale też farbować w kąpieli wodnej, co otwiera nowe możliwości przed profesjonalnymi pralniami. Dodatkowo można też stosować środki zmiękczające czy uszlachetniające skórę. Jeszcze nigdy odzież skórzana nie była czyszczona tak skutecznie i delikatnie, a jak wiadomo pielęgnacja to w przypadku wyrobów z tego materiału najlepsza metoda, by służyły nam przez długie lata.


 

Podobne artykuły

Wet cleaning czy czyszczenie chemiczne: dwa systemy dla pielęgnacji skór naturalnych.


Wet Cleaning System – najnowocześniejsze technologie w Twojej pralni.


Wet Cleaning – technologia, na jaką warto postawić w pralni.


Wet cleaning – nowoczesna alternatywa dla czyszczenia chemicznego.