Plusy pralni publicznych

Obecnie pralnie publiczne są bardzo popularne – zarówno samoobsługowe, jak i chemiczne. Zjawisko łatwiej zauważalne jest w krajach takich, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, ale i w naszym kraju widać tendencje wzrastającej popularności takich przybytków. Możemy napotkać coraz szerszy wybór różnych pralni w większej ilości miejsc. Nic dziwnego, bowiem pralnie publiczne mają wiele plusów, które grają na ich korzyść.

Trudne plamy
Zdarza się, że na ubraniach pojawiają się plamy i zabrudzenia, które nie chcą po prostu zejść. Czasem mamy ubrania z materiałów, które nie nadają się do czyszczenia w tradycyjnej pralce i potrzebują dodatkowe pielęgnacji – w takich przypadkach pralnie chemiczne sprawdzają się najlepiej. Oddajemy odzież do pralni i po kilku dniach odbieramy, nie zadając sobie trudu, czystą i gotową do ponownego użytku.

Lepsza pomoc
W pralniach chemicznych często możemy otrzymać dodatkową pomoc – odpowiednie środki do pielęgnacji czy pokrowce do kupienia na miejscu lub zasięgnąć informacji. Okazuje się to przydatne, szczególnie, gdy borykamy się z problemem z odzieżą delikatną lub skórzaną.

Godziny otwarcia
Czasem zdarza się, że mieszkając w najmowanym mieszkaniu nie możemy zrobić prania o późnych porach – pralka nie jest najcichsza. Zwykle w starych kamienicach lub przy mieszkaniu w jednym budynku z właścicielami stanowi to problem. Dla takich osób i niemających pralek w ogóle w mieszkaniu pralnie są czynne całodobowo. Wiele już ma nocne godzinny otwarcia lub czynne jest przez całą dobę. Najczęściej są to pralnie samoobsługowe, gdzie użytkownicy uiszczają opłatę za użycie sprzętu i sami robią swoje pranie.

Niskie koszty
Koszty prania mogą okazać się wysokie, gdy uwzględnimy w nich rachunki za prąd i wodę oraz środki chemiczne do prania. W końcu pralka musi pobierać wodę i działa na prąd. Zużywa całkiem sporo energii, jak się okazuje. Częste prania mogą okazać się, zatem kosztowne. Jednak opłaty w pralniach są zazwyczaj przystępne i niższe. Dodatkowo, robiąc pranie w pralni będziemy je robić rzadziej, niż w domu.

Przestrzeń i czystość
Brak pralki lub/i suszarki tradycyjnej czy automatycznej to oszczędność miejsca, które możemy zająć czymś innym – większą wanną czy zmywarką w zależności od planowanego miejsca pralki. To też brak czasem mało przyjemnego zapachu prania, które musi się wysuszyć na tradycyjnej suszarce i wisieć w łazience czy stać w przedpokoju przez nawet dwa dni. Nie możemy jednocześnie także zrobić zbyt dużej ilości prania, bo zwyczajnie „skiśnie”, gdy nie będziemy mieli go gdzie rozwiesić i trzeba będzie prać jeszcze raz. Korzystając z pralni przynosimy do domu już wysuszone i świeżo pachnące pranie.

Podobne artykuły

Niszowe usługi – przepis na sukces w branży pralniczej.


Jak urządzić pralnię chemiczną?.


Jak wybrać najlepszą pralnię chemiczną?.


Dlaczego warto wybrać czyszczenie chemiczne?.