Szatnie w pralniach – nowoczesny system Portabiti od marki Sovrana

Nowoczesna pralnia, która chce celować w dużą grupę klientów musi mieć nie tylko dobrze skonstruowaną ofertę, która ich przyciągnie, ale też tak zorganizowaną przestrzeń, żeby sprawnie i terminowo obsługiwać napływające zamówienia. Dlatego systemy przechowywania i transportu odzieży to bardzo istotny element w każdej pralni. Nawet niewielka pralnia chemiczna, jeśli zainwestuje w dobry system, będzie działać sprawniej, a to przekłada się na wyższe zyski.

Marka Sovrana jako importer i przedstawiciel firmy METALPROGETTI srl rekomenduje nowoczesne szatnie automatyczne oparte na systemie Portabiti. Sovrana oferuje montaż takich szatni nie tylko w pralniach, ale wszędzie tam, gdzie ważne jest sprawne przyjmowanie, przechowywanie i wydawanie odzieży, a więc w różnego typu miejscach użyteczności publicznej, jak urzędy, kina, teatry czy muzea.

Co obejmuje oferta firmy Sovrana?
Projekt szatni to sprawa kluczowa, bo od tego, jak zorganizujemy wieszaki i cały system zależy komfort użytkowania. Projekty tworzone są indywidualnie, są dopasowywane do kształtu i wielkości pomieszczenia, a także przewidywanego sposobu użytkowania. Szatnia może więc być zorganizowana na przykład na planie liter U, L czy innej – w taki sposób ustawiane są transportery. W ofercie jest zarówno manualny jak i elektroniczny system wyszukiwania odzieży. Warto też zaznaczyć, że szatnie automatyczne oferowane przez firmę Sovrana są nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne.

Bardzo istotną cechą systemu Portabiti – z punktu widzenia właścicieli pralni – jest to, że pozwala on przechowywać wiele sztuk odzieży na niewielkiej powierzchni, dzięki temu, że jest ona optymalnie wykorzystana. To ważne, bo każda sztuka garderoby przekłada się na wyższe obroty danego punktu usługowego. Z kolei wynajem dużych pomieszczeń oznacza większe koszty, dlatego dla rentowności pralni istotne jest, by te dwa czynniki były odpowiednio zbilansowane.

W przypadku szatni w pralniach istotną funkcją jest zautomatyzowany transport odzieży do operatora – odbywa się to na podstawie wprowadzonych do systemu numerów. Dzięki temu pracownik obsługujący klienta nie musi opuszczać stanowiska pracy, by wyszukać garderobę do odbioru – wystarczy, że wpisze jej numer, a transport odbędzie się automatycznie. Oznacza to sprawniejszą i szybszą obsługę – a to przekłada się na większe zadowolenie klientów, którzy wybiorą raczej nowoczesną pralnię niż tę, gdzie obsługa trwa znacznie dłużej. W tym przypadku powiedzenie, że czas to pieniądz znów okazuje się w stu procentach prawdziwe.


 

Podobne artykuły

Szatnie w pralniach – nowoczesny system Portabiti od marki Sovrana.


Jak zorganizować szatnię w pralni? Poznaj nowoczesny system przechowywania i transportu odzieży.