Czyszczenie skór – jakie usługi z tego zakresu wprowadzić w swojej pralni?

Wyroby ze skóry to spory procent produktów oddawanych do czyszczenia w pralni. Dotyczy to zarówno niewielkich punktów osiedlowych, jak i dużych, nowoczesnych pralni. Dlatego ważne jest, by przygotować szeroką ofertę w tym zakresie i w miarę możliwości oferować klientom nowoczesne rozwiązania czyszczenia odzieży i innych wyrobów skórzanych. Jest to gwarancja stałych obrotów i zysków, bo wyroby ze skóry to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Marka Sovrana, która jest liderem w dostarczaniu profesjonalnych technologii i rozwiązań dla branży pralniczej podpowie, jaki rozwiązania najlepiej sprawdzą się w danej pralni. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od powierzchni, jaką dysponujemy, a także od typu klientów i tego, jaką garderobę najczęściej oddają do czyszczenia.

Jeśli chodzi o powierzchnię, to według ekspertów marki Sovrana jest ona kluczowa. W niewielkim punkcie pralniczym możemy zaproponować klientom jedynie klasyczne czyszczenie chemiczne na sucho. Warto jednak zainwestować w nowoczesny agregat działający w systemie obiegu zamkniętego, by zlikwidować problem szkodliwych oparów towarzyszących czyszczeniu. To ważne zarówno z punktu widzenia środowiska naturalnego, jak i zdrowia pracowników obsługujących agregat. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tego typu nowoczesne agregaty pracują szybko i bardzo skutecznie usuwają zanieczyszczenia, co oznacza sprawne działanie pralni oraz wysoki poziom zadowolenia klientów z oferowanych usług. Tego typu oferta zadowoli tradycjonalistów, sprawdzi się w pralni, która od lat bazuje na stałym gronie klientów.

W przypadku większej powierzchni oraz pralni nastawionej na osoby młode i raczej nieprzywiązujące się do konkretnego punktu szeroki pakiet usług może być głównym powodem skłaniającym do skorzystania z oferty tej właśnie pralni. Dlatego np. pralnie w centrach handlowych czy nowoczesnych pasażach powinny wprowadzić do swojej oferty nowoczesne techniki czyszczenia skór. W ofercie powinno się więc znaleźć czyszczenie chemiczne i pranie wodne wszystkich gatunków skór, świetnie sprawdzi się też nowoczesny wet cleaning system od marki Sovrana.

Warto przy tym pamiętać, że czyszczenie i odplamianie to tylko jeden z elementów pielęgnacji wyrobów ze skóry. Warto więc w swojej pralni postawić na bogatą linię detergentów uzupełniających. Na pewno przydadzą się preparaty zmiękczające i uszlachetniające skórę naturalną, a także środki do czyszczenia zamszu oraz różnego typu preparaty impregnujące. Jeśli powierzchnia pralni na to pozwala warto zainwestować także w technologie umożliwiające farbowanie wyrobów ze skóry, bo tego typu usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, co wiąże się z modą na ekologię i renowację starych rzeczy zamiast ich wyrzucania i kupowania kolejnych.


 

Podobne artykuły

Jak dbać o skórzaną odzież, by długo wyglądała świetnie?.


Czyszczenie skór – jakie usługi warto mieć w pralni?.


Czyszczenie i renowacja odzieży skórzanej – co zaproponować klientom w pralni?.


Czyszczenie skór – jakie usługi z tego zakresu wprowadzić w swojej pralni?.