Środki chemiczne do prania wodnego – czego używać w pralni?

Od jakości używanych detergentów w dużej mierze zależy efektywność prania. Dotyczy to nie tylko domowych pralek automatycznych, ale też profesjonalnych urządzeń pralniczych. Nawet najnowocześniejsza pralnico – wirówka nie będzie skuteczne, jeśli użyjemy słabej jakości detergentów. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, czyli ekspertów z firmy Sovrana, którzy potrafią doradzić najlepsze detergenty i środki do profesjonalnego prania.

Co to znaczy, że detergenty są dobre? Zdaniem specjalistów z firmy Sovrana muszą one spełniać kilka warunków.
1. Są wydajne. Oczywiście mało wydajne płyny czy proszki mogą świetnie czyścić i odplamiać, ale ich użycie jest mało rentowne dla właściciela pralni, dlatego to nie jest dobry wybór.
2. Są skuteczne, ale jednocześnie łagodne dla tkanin. W profesjonalnych pralniach odchodzi się już od agresywnych detergentów i środków chemicznych, bo mogą one niszczyć delikatną strukturę tkaniny, jeśli nie za pierwszym razem to przy częstym używania.
3. Są łagodne dla środowiska – dziś, gdy zwracamy coraz większą uwagę na ekologię i chętnie wspieramy firmy, które dbają o otoczenie, pralnia mogąca pochwalić się używaniem ekologicznych, najlepiej biodegradowalnych środków do prania na pewno zyska uznanie klientów.

Oczywiście poza jakością oraz wydajnością ważne jest też, by posiadać zróżnicowane środki chemiczne, ponieważ często są to produkty wyspecjalizowane i mają różne przeznaczenie. Jakiego rodzaju detergenty są potrzebę do skutecznego prania wodnego w pralni? Według ekspertów marki Sovrana niezbędnik składa się następujących produktów.

Uniwersalne płyny oraz proszki do prania wstępnego i głównego. W zależności od rodzaju sprzętu i osobistych preferencji można wybrać proszki lub środki w płynie – ich działanie nie różni się.
Odtłuszczacze do prania wodnego pozwolą uporać się z plamami na przykład ze smaru czy oleju. Są niezbędne, jeśli oferujemy pranie odzieży roboczej.
Enzymatyczne dodatki do prania usuwające plamy pochodzenia biologicznego – czyli na przykład z krwi lub moczu. Są niezbędne, gdy np. obsługujemy szpital lub inną tego typu placówkę, ale przydadzą się też w innych sytuacjach, bo plamy białkowe są bardzo częste i trudne do usunięcia środkami uniwersalnymi.
Produkty usuwające zabrudzenia barwnikowe, czyli plamy na przykład z kawy, herbaty, wina oraz sosów – to także plamy występujące bardzo często.
Produkty wspomagające, na przykład wybielające pozwalają na osiągnięcie wysokiej skuteczności czyszczenia oraz odświeżania pranej garderoby.
Warto też zakupić detergenty o działaniu uzupełniającym, na przykład zmiękczające czy zapobiegające filcowaniu się odzieży wełnianej. W każdej pralni powinny się też znaleźć środki impregnujące – przydają się one do pielęgnacji odzieży wierzchniej, szczególnie tej wykonanej ze skóry naturalnej licowej lub zamszowej.

 

Podobne artykuły

Środki chemiczne do prania wodnego – czego używać w pralni?.


Pranie wodne – jak przebiega proces w nowoczesnej pralni?.