Czyszczenie odzieży skórzanej – nowoczesne technologie i środki chemiczne

Odzież skórzana jest niezwykle trwała. Często można nosić ją naprawdę latami. Co ważne, z czasem nie traci ona walorów estetycznych. Wręcz przeciwnie – szlachetnieje i nabiera wyrazu, a ślady znoszenia tylko dodają jej uroku i podkreślają charakter ubrania. Tak się stanie jednak tylko pod warunkiem, że wyroby ze skóry będziemy starannie pielęgnować i czyścić, dobierając techniki oraz środki przeznaczone do tego typu materiałów. Warto w to zainwestować, bo od tego zależy czy odzież skórzana będzie się dobrze prezentować przez lata.

Na szczęście rozwój technologii nam sprzyja. W nowoczesnych pralniach rekomendowanych przez markę Sovrana znajdziemy szeroki pakiet usług służących czyszczeniu i pielęgnacji wyrobów ze skóry naturalnej. Z czego możemy skorzystać, by odzież skórzana dobrze się prezentowała? Firma Sovrana poleca kilka interesujących rozwiązań.

Nadal popularne jest klasyczne czyszczenie chemiczne na sucho. Taką usługę mają w swojej ofercie niemal wszystkie pralnie – nawet najmniejsze punkty bez trudu powinny wygospodarować miejsce na agregat do pacy z rozpuszczalnikami chemicznymi, które służą do czyszczenia skór licowych oraz zamszowych.

W większych pralniach znajdziemy coraz częściej czyszczenie skór metodą wet cleaning system, czyli w kąpieli wodnej. Jak to możliwe, jeśli tradycyjnie zawsze czyszczono skórę na sucho? Jest to unikalna metoda promowana przez markę Sovrana. Dzięki nowoczesny, pralnico -wirówkom wyposażonym w precyzyjny programator oraz bogatej linii łagodnych i skutecznych detergentów można bezpiecznie używać prania wodnego do czyszczenia i pielęgnacji skóry licowej – metoda ta nie może być stosowana do wyrobów z zamszu oraz futer naturalnych.

W dobrych pralniach poza prostym czyszczeniem wyrobów ze skóry możemy tez skorzystać z usług dodatkowych. Jakich? Przede wszystkim z dogłębnego odplamiania skóry – nowoczesne detergenty radzą sobie nawet z najtrudniejszymi plamami na przykład z farby, atramentu czy krwi. To jednak nie koniec. Czyszczenie to tylko element pielęgnacji skóry. Warto od czasu do czasu zadbać o nią bardziej i poprosić o użycie na przykład środków zmiękczających. Wielu klientów korzysta także z usługi impregnowania odzieży skórzanej, by zabezpieczyć ją przed działaniem wilgoci, co w naszym klimacie jest bardzo istotne. W nowoczesnych pralniach możemy zamówić też farbowanie wyrobów ze skóry. Barwniki mogą pogłębić kolor skóry i odświeżyć go, jednak można także całkowicie zmienić jej barwę – im jaśniejszy kolor wyjściowy tym więcej mamy możliwości. Dzięki temu nasza odzież skórzana może zyskać zupełnie nowy wygląd. 

Podobne artykuły

Jak dbać o skórzaną odzież, by długo wyglądała świetnie?.


Czyszczenie skór – jakie usługi warto mieć w pralni?.


Czyszczenie i renowacja odzieży skórzanej – co zaproponować klientom w pralni?.


Czyszczenie skór – jakie usługi z tego zakresu wprowadzić w swojej pralni?.