SOVRANA - firma z doświadczeniem

Sovrana jest znaną na rynku polskim firmą, zajmującą się sprzedażą i dystrybucją sprzętów specjalistycznych dla pralni. Jednocześnie firma oferuje serwis urządzeń, posiadając własny magazyn z częściami zamiennymi oraz bogaty wybór usług pralniczych w swojej sieci pralni chemicznych.

Historia firmy
Firma działa w branży pralniczej od dwudziestu lat, wciąż rozwijając się i poszukując nowych możliwości. Warto przybliżyć bogatą historię tej renomowanej firmy, by poznać jej ścieżkę od niewielkiej sieci pralni do lidera na rynku.

1998 – założenie firmy początkowo jako Eko-Express, następnie jako Sovrana. W pierwszych etapach na firmę składały się jedynie trzy pralnie chemiczne.

1999 – pierwsze umowy partnerskie z przedstawicielami firm z Włoch, jak Sovrana – Realstar czy Metalprogetti.

2000 – Pozyskanie dostawców wśród włoskich producentów, jak Biar, Surfchimica czy Chimica Sud.

2001 – utworzenie własnego laboratorium, w którym testowano metody czyszczenia ubrań skórzanych.

2002 – rozpoczęcie dystrybucji nowoczesnych konstrukcji dla szatni w instytucjach publicznych i firmach; nawiązanie współpracy z firmą Primus

2003 – rozpoczęcie cyklu szkoleń branżowych z zakresu wiedzy na tematy pralnicze.

2004 – rozpoczęcie badań na temat metod czyszczenia dywanów.

2007 – stworzenie systemu Wet Cleaning

2010 – stanie się wyłącznym przedstawicielem w kraju niemieckiego producenta przemysłowych urządzeń pralniczych
Kannegiesser GmbH.

2013 – nawiązanie współpracy z firmą TREVIL, będącej włoskim producentem urządzeń pralniczych i wysokiej jakości manekinów prasowalniczych.

2014 – uzyskanie licencji na technologię czyszczenia chemicznego z pomocą produktów GreenEarth w Polsce; Stanie się przedstawicielem firmy SAFECHEM – członka koncernu DOW, zajmującego się dystrybucją wysokiej jakości rozpuszczalnika tetrachloroetylenowego PER.

2015 – stanie się przedstawicielem belgijskiej firmy Christeyns, będącej producentem środków chemicznych oraz specjalistycznych systemów do zarządzania automatycznym procesem dozowania środków w pralniach.

2016 – otworzenie pierwszej, samoobsługowej pralni Speed Queen w naszym kraju.

2017 – ponowne (drugie w historii firmy) wyróżnienie na łamach rankingu Diamenty 2017 miesięcznika Forbes.

Firma Sovrana miała długą historię, którą wciąż rozszerza, pozyskują nowych i profesjonalnych dostawców oraz przedstawicieli z różnych stron świata. Firma stara się zapewnić obsługę klienta na, jak najwyższym poziomie, zarówno klientów indywidualnych i firmowych. Oferta Sovrany jest dostosowana do potrzeb małych i dużych klientów, obejmując różnorodne usługi z zakresu pralniczego – szkolenia, serwis, sprzedaż specjalistycznych urządzeń i maszyn, a także usługi czyszczenia i prania.

Podobne artykuły

Pralnie samoobsługowe: nowy trend wkracza do Polski.


Nowoczesne sposoby przechowywania ubrań w pralniach.


Sovrana – lider branży pralniczej.


Rodzaje usług pralniczych.